Yangın Senaryosu

Yangın senaryoları, yangınların potansiyel tehlikelerini sınırlamak ve insan tahliyesini kolaylaştırmak maksadıyla, Yangın Danışmanının bilgi, teknik ve tecrübesini kullanarak algılama, söndürme ve duman tahliyesi gibi güvenlik önlemleri ile oluşturmuş olduğu uygulanabilir  akıllı bina otomasyonudur.

Yangın senaryosu yazabilmek için üç temel işlev vardır: 

 

  • Yangın davranışını öngörmek;
  • Deneyimi çok iyi kullanmak; 
  • ve gerçekten hızlı büyük yangınları yönetmek için önceden planlama işlemleri yapabilmek.

 

Ülkemizde kopyala çoğalt mantığı ile yapılan örnek yangın senaryoları aslında tehlikenin bilinçsizce davet edildiği anlamına gelmektedir.

     

     Tüm Yangın Danışmanlarının karşılaştığı zorluk, hangi koşullar altında ateşin ne zaman ve nerede olacağını, kimin tehlikede olacağını bilmemesi. Kısmen bunun nedeni, geleceği öngöremediği içindir. Bununla birlikte, bina ve yangın yönetmelikleri riski yönetmek için kullanıldığından da kaynaklanmaktadır. Bina ve yangın düzenleyici sistem karmaşık ve kapsamlı olup, çoğu bina için genellikle tolere edilebilir bir yangın performansı seviyesi elde edilmektedir. Ayrıca, özellikle uygulanabilir kodlar ve standartlar tarafından özel olarak ele alınmayan binanın, kullanıcıların, süreçlerinin veya görevinin nitelikleri varsa bilinmeyen veya kabul edilemez bir yaşam güvenliği veya mali kayıp kaygısı bulunduğu herhangi bir binada mevcut olabileceği anlamına gelir.

Yangın çözümleri

Değişimi ve bunu hizmete dönüştürmeyi kendisine vizyon edinen Koza Danışmanlık ailesi olarak, yangın önlem hususları ve projelerinizde tecrübemiz, donanımlı ekibimiz ve Ar-Ge’miz ile firmanızın tüm ticari hayatında iş ortağı olmak için sizleri bekliyoruz.

 

 

16

Yılların Deneyimi

%100

Güvenlik

7/24

Teknik destek